PE2010FKM070R05L
Mfr.Part #
PE2010FKM070R05L
Description
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 2010
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
50mOhm
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
PE2010FKM070R05L
YAGEO PE2010FKM070R05L
PE Series, Metal Foil, 50mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C