PE2010FKM070R047L
Mfr.Part #
PE2010FKM070R047L
Description
RES 0.047 OHM 1% 1/2W 2010
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
47mOhm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
PE2010FKM070R047L
YAGEO PE2010FKM070R047L
FIXED RESISTOR PE Series, Metal Foil, 47mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C