PE2010FKM070R009L
Mfr.Part #
PE2010FKM070R009L
Description
RES 0.009 OHM 1% 1/2W 2010
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
9mOhm
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
PE2010FKM070R009L
YAGEO PE2010FKM070R009L
PE Series, Metal Foil, 9mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C