PE1206FRM470R01L
Mfr.Part #
PE1206FRM470R01L
Description
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
Resistance :
10MOhm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
PE1206FRM470R01L
YAGEO PE1206FRM470R01L
PE Series, Metal Foil, 10mOhm, ±1%, -55°C~170°C