PE1206DRM7W0R039L
Mfr.Part #
PE1206DRM7W0R039L
Description
RES 0.039 OHM 0.5% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Resistance :
39mOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
31 Weeks
Datasheets
PE1206DRM7W0R039L
YAGEO PE1206DRM7W0R039L
PE Series, Metal Foil, 39mOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~170°C