PE0402FRF7W0R2L
Mfr.Part #
PE0402FRF7W0R2L
Description
RES 0.2 OHM 1% 1/8W 0402
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
200mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
PE0402FRF7W0R2L
YAGEO PE0402FRF7W0R2L
PE Series, Metal Foil, 200mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C