PE0402FRF7W0R02L
Mfr.Part #
PE0402FRF7W0R02L
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/8W 0402
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
20mOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
PE0402FRF7W0R02L
YAGEO PE0402FRF7W0R02L
PE Series, Metal Foil, 20mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C