PE-1812FD104KTT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE-1812FD104KTT
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
2.5MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
100 µH
Series :
Tolerance :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
8Ohm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Surface Mount :
yes
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Shape :
NO LEAD
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e3/e4
Terminal Finish :
TIN/GOLD
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Self Resonant Frequency :
8.5MHz
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Case/Size Code :
Number of Terminations :
2
Core Material :
Ferrite
Shielding :
No
Special Feature :
Q MEASURED AT 2.5 MHZ
Package :
Bulk
Rated Current-Max :
0.15A
Product Status :
Obsolete
Number of Functions :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
PE-1812FD104KTT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD