PE-1210ACC101STS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE-1210ACC101STS
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 150MA 2LN 5.1KOHM SMD
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Voltage Rating - AC :
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.5Ohm
Current Rating (Max) :
150mA
Voltage - Rated DC :
80V
Height :
2.5 mm
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
- 30 %, + 50 %
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification :
AEC-Q200
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Tradename :
Automotive Chip Choke
Brand :
Approval Agency :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pulse
Ratings :
AEC-Q200
Height (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS :
Details
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Factory Lead Time :
11 Weeks
Inductance :
100 uH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance @ Frequency :
5.1kOhm @ 10MHz
Filter Type :
Signal Line
Number of Channels :
1 Channel
Series :
ChipChoke™
Width :
2.5 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Length :
3.2 mm
Product Status :
Obsolete
Product Type :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheets
PE-1210ACC101STS
Pulse Electronics PE-1210ACC101STS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD