PE-1206CD220GTT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE-1206CD220GTT
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Package :
Bulk
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
Q MEASURED AT 300 MHZ
Case/Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
2%
Product Status :
Obsolete
Core Material :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
No
Terminal Finish :
Gold (Au)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Self Resonant Frequency :
2200MHz
Construction :
Chip
DC Resistance (DCR) :
0.1Ohm
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Rated Current-Max :
1A
Surface Mount :
yes
Inductance :
0.022 µH
Series :
1206CD
Datasheets
PE-1206CD220GTT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD