PE-1008CM680GTT
Mfr.Part #
PE-1008CM680GTT
Description
FIXED IND 68NH 1A 70 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Depth :
2.79mm
Height :
2.29mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Height - Seated (Max) :
0.090 (2.29mm)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
Q @ Freq :
70 @ 350MHz
Current Rating :
1A
Q Factor :
70
Current Rating (Amps) :
1 A
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Current - Saturation :
Inductance :
68nH
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Test Frequency :
50MHz
Composition :
Ceramic, Wirewound
Max DC Current :
1A
Published :
Height Seated (Max) :
0.090 2.29mm
Datasheets
PE-1008CM680GTT
Pulse Electronics PE-1008CM680GTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD