PE-1008CM151GTT
Mfr.Part #
PE-1008CM151GTT
Description
FIXED IND 150NH 580MA 160MOHM SM
Q @ Freq :
50 @ 100MHz
Max DC Current :
580mA
Height Seated (Max) :
0.090 2.29mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current - Saturation :
Q Factor :
50
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Depth :
2.79mm
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
150nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 100 MHZ
Product Status :
Active
Height :
2.29mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Current Rating (Amps) :
580 mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.090 (2.29mm)
Frequency - Self Resonant :
625MHz
Current Rating :
580mA
Datasheets
PE-1008CM151GTT
Pulse Electronics PE-1008CM151GTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD