PE-1008CM122JTT
Mfr.Part #
PE-1008CM122JTT
Description
FIXED IND 1.2UH 200MA 3 OHM SMD
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Case Code (Imperial) :
Inductance :
1.2μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Special Feature :
Q MEASURED AT 50 MHZ
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Frequency - Self Resonant :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
3Ohm Max
Max DC Current :
200mA
Q Factor :
40
Height :
2.29mm
Depth :
2.79mm
Height - Seated (Max) :
0.090 (2.29mm)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height Seated (Max) :
0.090 2.29mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
200 mA
Current Rating :
200mA
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Test Frequency :
10MHz
Datasheets
PE-1008CM122JTT
Pulse Electronics PE-1008CM122JTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD