PE-1008CM100JTT
Mfr.Part #
PE-1008CM100JTT
Description
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD
Depth :
2.79mm
Height :
2.29mm
Test Frequency :
50MHz
Current Rating :
1A
Series :
1008CM
Height - Seated (Max) :
0.090 (2.29mm)
Max DC Current :
1A
Height Seated (Max) :
0.090 2.29mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Inductance :
10nH
Tolerance :
±5%
Q Factor :
50
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1 A
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
Datasheets
PE-1008CM100JTT
Pulse Electronics PE-1008CM100JTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD