PDRB-10-15A
Mfr.Part #
PDRB-10-15A
Description
AC-DC, 10 W, 15 VDC, SINGLE OUTP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C~71°C With Derating
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
4.49Lx0.89W x 3.54 H 114.0mmx22.5mmx90.0mm
Power (Watts) :
10W
Approval Agency :
CE, cULus, TUV
Series :
PDRB-10 (10W)
Current - Output (Max) :
670mA
Voltage - Input :
90V~264VAC 120V~375VDC
Voltage - Output 1 :
15V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Adjustable Output, IP20, Universal Input
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Efficiency :
76%