PDA075B-T700G
Mfr.Part #
PDA075B-T700G
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-33V .7A
Power (Watts) :
75W
Weight :
1.5lbs 680.4g
Max Output Current :
700mA
Approval Agency :
cURus
Number of Outputs :
3
Published :
Voltage - Output :
28V~33V
Height :
30.48mm
Wire Leads
Size / Dimension :
8.39Lx1.71W x 1.20 H 213.2mmx43.5mmx30.5mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Ratings :
IP66
Max Power Dissipation :
75W
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
304VAC
Type :
Constant Current
Feature :
OVP, SCP
Termination Style :
Wire Leads
Series :
PDA (75W)