PD0200WJ20238BJ1
Mfr.Part #
PD0200WJ20238BJ1
Description
CAP CER 2000PF 14KV R85 DISK
Voltage - Rated :
14000V 14kV
Tolerance :
±20%
Mount :
Holder
Temperature Coefficient :
R85
Capacitance :
2000pF
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
PD0200WJ20238BJ1
Vishay PD0200WJ20238BJ1
P 2000pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% R85 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PD0200WJ20238BJ1 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals R85 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
PD0200WJ20238BJ1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm