PD0140BJ20138BG1
Mfr.Part #
PD0140BJ20138BG1
Description
CAP CER 200PF 15KV R16 DISK
Height Seated (Max) :
1.614 41.00mm
Mount :
Holder
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
5.512Dia 140.00mm
Temperature Coefficient :
R16
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
200pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Datasheets
PD0140BJ20138BG1
Vishay PD0140BJ20138BG1
P 200pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±20% R16 5.512Dia 140.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PD0140BJ20138BG1 Overview
A program's size/dimension is 5.512Dia 140.00mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is R16 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
PD0140BJ20138BG1 Features
a size/dimension of 5.512Dia 140.00mm