PD-9004G/AC-US
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PD-9004G/AC-US
Manufacturer
Microchip Technology
Description
4-PORT AT 30W 1G AC US CORD
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Mounting Type :
Desktop
Size / Dimension :
8.82Lx5.82W x 1.69 H 224.0mmx147.8mmx42.9mm
Efficiency :
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Mounting Style :
Desktop
Input Connector :
RJ45 (Data, Power)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Outputs :
4 Output
Product Category :
Power over Ethernet - PoE
Current - Output :
545 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Minimum Operating Temperature :
0 C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Base Product Number :
PD-9004
Features :
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Type :
Midspan Injector
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
PowerDsine®
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Brand :
Output Power :
30 W
Note :
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Compliance :
IEEE802.3af
Voltage - Output :
55V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature Range :
0 C to + 40 C
Product Status :
Active
Approval Agency :
CE
Power (Watts) - Per Port :
30W