PCXA605-2R2M
Mfr.Part #
PCXA605-2R2M
Description
2.2uH +/-20% Hi-Curr. Pwr. Choke
Current Rating (Amps) :
13 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
8.5mOhm Max
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Current - Saturation (Isat) :
12A
Datasheets
PCXA605-2R2M
Allied Components International PCXA605-2R2M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD