PCSHC2D18-4R7T-RC
Mfr.Part #
PCSHC2D18-4R7T-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Description
4.7UH 30% POWER CHIP INDUCTOR
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Size / Dimension :
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±30%
Inductance :
4.7 µH
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
100 kHz