PCSDR125-331M-RC
Mfr.Part #
PCSDR125-331M-RC
Description
330UH20% PWR CHIP SHIELDED IND.
Current Rating (Amps) :
1.063 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Size / Dimension :
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Features :
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
330 µH
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Datasheets
PCSDR125-331M-RC
Allied Components International PCSDR125-331M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD