PCN13E-44S-2.54DS(71)
Mfr.Part #
PCN13E-44S-2.54DS(71)
Description
CONN DIN RCPT 44POS PCB RA GOLD
Polybutylene Terephthalate (PBT)
HTS Code :
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Current Rating :
2A
Number of Positions :
44
Packaging :
Bulk
UL94 V-0
ECCN Code :
EAR99
Pitch :
0.100 2.54mm