PCN13-50S-2.54DS(71)
Mfr.Part #
PCN13-50S-2.54DS(71)
Description
CONN DIN RCPT 50POS PCB RA GOLD
Number of Positions :
50
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Lead Free :
Lead Free
Pitch :
0.100 2.54mm
Level, Class :
1
Number of Rows :
2
Packaging :
Tray
Number of Positions Loaded :
All
Style :
B
Current Rating :
2A