PCN13-48S-2.54DSA(71)
Mfr.Part #
PCN13-48S-2.54DSA(71)
Description
CONN DIN RCPT 48POS PCB GOLD
Polybutylene Terephthalate (PBT)
ECCN Code :
EAR99
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
48
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Packaging :
Bulk
Current Rating :
2A