PCN12EA-44P-2.54DS(71)
Mfr.Part #
PCN12EA-44P-2.54DS(71)
Description
CONN DIN HDR 44POS PCB RA GOLD
Number of Positions :
44
Gold
HTS Code :
Current Rating :
2A
Pitch :
0.100 2.54mm
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Feature :
Board Lock
Series :
PCN12
Termination :
Solder
Operating Temperature :
-55°C~85°C