PCN12A-32P-2.54DS(71)
Mfr.Part #
PCN12A-32P-2.54DS(71)
Description
CONN DIN HDR 32POS PCB RA GOLD
DIN 41612
Flammability Rating :
UL94 V-0
Current Rating :
2A
Material Flammability Rating :
Number of Positions :
32
Material - Insulation :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Termination :
Solder
10 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Pitch :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C