PCN10HD-50P-2.54DSA(72)
Mfr.Part #
PCN10HD-50P-2.54DSA(72)
Description
CONN DIN HDR 50POS PCB GOLD
Stock
8
In Stock :
8
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
50
Connector Type :
Header, Male Pins
Number of Rows :
2
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
2A