PCN10F-30S-2.54DSA(72)
Mfr.Part #
PCN10F-30S-2.54DSA(72)
Description
CONN DIN RCPT 30POS PCB GOLD
Current Rating :
2A
Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Rows :
2
Number of Positions :
30
Pitch :
0.100 2.54mm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Positions Loaded :
All
Operating Temperature :
-55°C~85°C