PCN10A-128P-2.54DS(77)
Mfr.Part #
PCN10A-128P-2.54DS(77)
Description
CONN DIN HDR 128POS PCB RA GOLD
DIN 41612
Termination :
Solder
Number of Positions Loaded :
All
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Connector Type :
Header, Male Pins
Number of Positions :
128
Number of Rows :
4
Current Rating (Amps) :
2A
PCN10
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Pins :
128
Pitch :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C