PCMB063T-R10MS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCMB063T-R10MS
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 32.5A 1.7MOHM SM
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
32.5A
Size / Dimension :
0.274Lx0.260W 6.95mmx6.60mm
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
PCMB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Inductance :
100nH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
6.604mm
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation :
60A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
1.7mOhm Max
Current Rating (Amps) :
32.5A
Tolerance :
±20%
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.9596mm
Datasheets
PCMB063T-R10MS
Susumu PCMB063T-R10MS
PCMB063T-R10MS datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD