PCI40-681K-RC
Mfr.Part #
PCI40-681K-RC
Description
680uH +/-10% Power Chip Inductor
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Q @ Freq :
Inductance :
680 µH
Series :
PCI40
Type :
Wirewound
Features :
DC Resistance (DCR) :
2.02Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
PCI40-681K-RC
Allied Components International PCI40-681K-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD