PCHC63A-3R3M-RC
Mfr.Part #
PCHC63A-3R3M-RC
Description
3.3uH +/-20% Power Inductor
Stock
12
In Stock :
12
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
7 A
Series :
PCHC63A
Inductance :
3.3 µH
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Datasheets
PCHC63A-3R3M-RC
Allied Components International PCHC63A-3R3M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD