PCHC1265HP-2R7M
Mfr.Part #
PCHC1265HP-2R7M
Description
2.7H 20% POWER CHOKE HIGH CURREN
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
20 A
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Q @ Freq :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
32A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
5.5mOhm Max
Inductance :
2.7 µH
Datasheets
PCHC1265HP-2R7M
Allied Components International PCHC1265HP-2R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD