PCHC1265HP-150M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCHC1265HP-150M
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
15H 20% POWER CHOKE HIGH CURRENT
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Series :
Type :
Current Rating (Amps) :
9 A
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
Features :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Supplier Device Package :
Inductance :
15 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
12.5A
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Datasheets
PCHC1265HP-150M
Allied Components International PCHC1265HP-150M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD