PCFM12JT220R
Mfr.Part #
PCFM12JT220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
220Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCFM12JT220R
Stackpole Electronics, Inc. PCFM12JT220R
Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,