PCF0805R-13K3BT1
Mfr.Part #
PCF0805R-13K3BT1
Description
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
12
In Stock :
12
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
100V
Max Power Dissipation :
100mW
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
Width :
1.2446mm
Military Standard :
Not
Composition :
Metal Film
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2.0066mm
Voltage - Rated DC :
100V
Resistance :
13.3kOhms
Supplier Device Package :
0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
0805
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Height :
660.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
PCF0805R-13K3BT1
TT Electronics PCF0805R-13K3BT1
PCF - Precision Series, Metal Film, 13.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD