PCA.0S.304.CLLC44Z
Mfr.Part #
PCA.0S.304.CLLC44Z
Mount :
Free Hanging
Current Rating :
7A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.146 ~ 0.173 (3.70mm ~ 4.40mm)
ECCN Code :
EAR99
Color :
Silver
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.0S.304.CLLC44Z Overview
PCA.0S.304.CLLC44Z Features
0S series
PCA.0S.304.CLLC44Z Applications
There are a lot of LEMO
PCA.0S.304.CLLC44Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER