PCA.0S.303.CLLL22
Mfr.Part #
PCA.0S.303.CLLL22
Description
CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.051 ~ 0.087 (1.30mm ~ 2.20mm)
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
303
Current Rating :
7A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
3
Datasheets
PCA.0S.303.CLLL22
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.0S.303.CLLL22 Overview
PCA.0S.303.CLLL22 Features
0S series
PCA.0S.303.CLLL22 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.0S.303.CLLL22 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER