PCA.0S.303.CLLK57
Mfr.Part #
PCA.0S.303.CLLK57
Description
CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP
Termination :
Solder Cup
Current Rating :
7A
Shell Size - Insert :
303
Operating Temperature :
-55°C~250°C
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
3
Cable Opening :
0.205 ~ 0.224 (5.20mm ~ 5.70mm)
Ratings :
IP50
Datasheets
PCA.0S.303.CLLK57
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.0S.303.CLLK57 Overview
PCA.0S.303.CLLK57 Features
0S series
PCA.0S.303.CLLK57 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.0S.303.CLLK57 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER