PCA.0S.303.CLLK52
Mfr.Part #
PCA.0S.303.CLLK52
Description
CONN CIRC RCPT 3P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Free Hanging
Pbfree Code :
yes
Shell Size - Insert :
303
Contact Gender :
FEMALE
Termination :
Solder Cup
Current Rating :
7A
Gold
Datasheets
PCA.0S.303.CLLK52
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.0S.303.CLLK52 Overview
PCA.0S.303.CLLK52 Features
0S series
PCA.0S.303.CLLK52 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.0S.303.CLLK52 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER