PBW50F-15-JV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBW50F-15-JV
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER +/-15V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Number of Outputs :
2
Current - Output 1 :
1.7A
Voltage - Output 2 :
-15V
Minimum Load Required :
No
Type :
Open Frame
Series :
PBW (50W)
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
Efficiency :
83%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Input :
85V~264VAC
Current - Output 2 :
2.4A
Voltage - Output 1 :
15V
JESD-30 Code :
R-XXMA-X7
Current - Output (Max) :
1.7A 2.4A
Output Voltage :
15V
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Height :
34.5mm
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Terminations :
7
Output Power :
51W
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Number of Functions :
1
Published :
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Chassis Mount
Input Voltage-Nom :
100V