PBRC-6.69GR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PBRC-6.69GR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2-SMD, Non-Standard
Datasheet
Download
Description
CERAMIC RES 6.6900MHZ SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Resonators
Frequency :
6.69MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
PBRC-G, Kyocera
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
0.079 2.00mm
Frequency Stability :
±0.5%
Size / Dimension :
0.291Lx0.134W 7.40mmx3.40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C