PBC34SFAN
Mfr.Part #
PBC34SFAN
Description
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-65°C~125°C
Width :
2.54mm
Length :
86.4mm
Contact Length - Mating :
0.318 8.08mm
Overall Contact Length :
0.538 13.67mm
Height :
2.54mm
Number of Positions :
34
Current Rating (Amps) :
3A
Contact Length - Post :
0.120 3.05mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Datasheets
PBC34SFAN
Sullins Connector Solutions PBC34SFAN
1-Row Header, Breakaway Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Polybutylene Terephthalate (PBT) 34-Position Board to Board or Cable 0.100 2.54mm Height