PBA50F-48-JN1
Mfr.Part #
PBA50F-48-JN1
Description
AC/DC CONVERTER 48V
Product Category :
Published :
Minimum Load Required :
No
Weight :
279.99999g
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Efficiency :
85%
Size / Dimension :
4.72Lx1.22W x 3.23 H 119.9mmx31.0mmx82.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output 1 :
1.1A
Voltage - Input :
85V~264VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Isolation :
3kV
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Output 1 :
48V
Series :
PBA (50W)
Output Power :
52.8W
Height :
31mm