PAH50S4815/VNONROHS
Mfr.Part #
PAH50S4815/VNONROHS
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
9-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 51W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Current - Output (Max) :
3.4A
Voltage - Input (Min) :
36V
Number of Outputs :
1
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Efficiency :
86%
Type :
Isolated Module
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
1.5kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Series :
PAH (50W)
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
9-DIP Module
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Output 1 :
15V
Size / Dimension :
2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
51W