PA5034.331HLT
Mfr.Part #
PA5034.331HLT
Description
IND PWR BEAD 330NH 40A SMD
Maximum Operating Temperature :
+ 130 C
DC Resistance (DCR) :
0.4mOhm
Packaging :
MouseReel
Current - Saturation (Isat) :
40A
Test Frequency :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
Saturation Current :
40 A
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Series :
PA5034.XXXHLT
Tolerance :
±15%
Length :
10 mm
Width :
7 mm
Application :
Power
Current Rating (Amps) :
40 A
Height :
10 mm
Inductance :
330 nH
Datasheets
PA5034.331HLT
Pulse Electronics PA5034.331HLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD