PA5006.681NLT
Mfr.Part #
PA5006.681NLT
Description
FIXED IND 680NH 13A 9.2 MOHM SMD
Saturation Current :
25 A
Application :
Power
Test Frequency :
100 kHz
Inductance :
680nH
Tolerance :
±20%
Height :
1.85 mm
DC Resistance (DCR) :
9.2mOhm Max
Series :
PA5006.XXXNLT
Current Rating (Amps) :
13A
Current - Saturation :
25A
Height Seated (Max) :
0.081 2.05mm
Height - Seated (Max) :
0.081 (2.05mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Width :
7.6 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
25A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
7.8 mm
Size / Dimension :
0.307Lx0.299W 7.80mmx7.60mm
Features :
Datasheets
PA5006.681NLT
Pulse Electronics PA5006.681NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD