PA4346.562NLT
Mfr.Part #
PA4346.562NLT
Description
POWDER MOLDED IND 13.5X12.5X4.8
Current Rating (Amps) :
11.5 A
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
DC Resistance (DCR) :
16.5mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Details
Features :
Brand :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
22A
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
SMD/SMT
Packaging :
Reel
Package / Case :
Nonstandard
Pulse
Inductance :
5.6 µH
Datasheets
PA4346.562NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD