PA4346.331ANLT
Mfr.Part #
PA4346.331ANLT
Description
IND POWDER MOLDED 13.5X12.6X4.7
Series :
PA4346.XXXANLT
Size / Dimension :
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Current - Saturation (Isat) :
59A
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Current Rating (Amps) :
37 A
Inductance :
330 nH
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
0.8mOhm Max
Datasheets
PA4346.331ANLT
Pulse Electronics PA4346.331ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD